עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
היי, אני דפנה. אחד מתחביביי העיקריים הוא קניות ובישולים. הקניות שלי לא מסתכמות במוצרים פיזיים אלא מתפרסים על מגון גדול של תחומים. ניקיון הוא אחד מהם. אני צמחונית כבר מעל 20 שנים, אבל מאכילה 3 פיות של אוכלי בשר בבית. לא אדסקס כאן על הבעיה המוסרית שלי בנושא, כי יש כזאת והפתרון לא נראה באופק. אך אספר על מעללי במטבח. אני מבטיחה עולם שלם של תוכן.., כי כנראה שכבר ברור שהתחביב הראשי שלי הוא לפטפט.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פוליש לרצפה ישנה או החלפת מרצפות? שאלת השאלות

21/10/2014 15:13
dafna reem
פוליש לרצפה ישנה, ניקיון דירה אחרי שיפוץ
הגיע הזמן לשינוי. אבל לא סתם שינוי. אני רוצה לחזור לבית שמרגיש כמו בית. נקי ונעים. אך לא משנה כמה אנקה ולא משנה כמה מים אשפוך על הרצפה ואשפשף הרצפה נשארת לא נקייה. או לפחות נראית לא נקייה. 
החלטתי שהגיע הזמן לשבור תוכנית חיסכון מוקדם מהצפוי ולא בעבור המטרה לה ייעדתי את הכסף ולהחליף ריצוף. ערכתי סקר מקיף כמה שבועות בין אנשי מקצוע, קיבלתי מספר הצעות מחיר וכבר הבאתי קבלן בניין לביצוע העבודה. הצעת המחיר שקיבלתי רק בעבור העבודה להחלפת הריצוף בבית היתה 15,000 ש"ח וזה רק העבודה!!! מה עם חומרי הבניין והמרצפות עצמן??? שריינתי לי מראש 25,000 ש"ח לביצוע העבודה ובכיתי בלב על שויתרתי על הטיול לקוסטה ריקה שאני מתכננת כבר שנתיים.. 
החלטתי שאם כבר אני מחליפה ריצוף בבית, אני אזמין צבעי שיצבע לי את הבית ואז בכלל תהיה לי תוצאה מושלמת. הגיעו 2 חברה חמודים מאוד מפוצצים מרץ וצעירים יחסית. סיפרתי להם על התוכנית להחלפת המרצפות. אחד מהם הדליק סיגריה והתחיל לערבב את הצבע והשני הסתכל מסביב, צעד קצת ברחבי הבית ואמר לי באלו המילים (קצת לא נעים לי, אך אני חייבת להישאר נאמנה למקור) "מי המנייאק שהשחיל לך להחליף ריצוף? למה את לא עושה פוליש? הרצפה שלך לא רעה.."  ברגע שהוא אמר לי "הרצפה שלך לא רעה" איבדתי אמינות. הוא סיפר לי קצת על איך שזה עובד, והשתכנעתי לקבל הצעת מחיר. אז אני אספר לכם בקצרה. הטיפול שהרצפה שלי היתה צריכה זה "פוליש לרצפה ישנה". פוליש לרצפה ישנה זה פוליש שמטרתו לחדש את הרצפות ולצפות אותן בחומר מבריק שייתן להן מראה חדש. התקשרתי לכמה חברות פוליש כדי לקבל הצעת מחיר. מסרתי פרטים בסיסיים כמו סוג המרצפות וגודל הבית. הצעת מחיר אחת קיבלתי בטלפון, 1500 ש"ח + מע"מ. התקשתי להאמין שזה באמץ פתרון מוצלח. 2 החברות שנוספות התעקשו להגיע לבחון את הדירה. קבעתי איתם. נציג אחד אמר לי 2500 ש"ח והשני אמר לי 2800 ש"ח. משום מה קצת חששתי ממי שמסר לי הצעת מחיר מ=נמוכה ביותר מ- 1000 ש"ח מהמתחרים, אז התקשרתי שוב וביקשתי שנציג יגיע אליי. הם דרשו עלות ביקור, סירבתי בנימוס ונשארתי עם 2 הצעות המחיר שקיבלתי. ערכתי סקר קטן באינטרנט, בדקתי קצת על אמינות החברות ובחרתי דווקא במי שנתן לי את הצעת המחיר הנמוכה יותר. 
מסתבר שתהליך הפוליש כולל קרצוף הרצפה. הקרצוף מסיר שכבה מהרצפה ואז כל השכבה מלוכלכת שהיתה נעלמה. ואז מבריקים את הרצפה. פה אני לא ממש יודעת לפרט אבל אני יודעת להגיד שפינו אותי מהבית מ- 08:00 בבוקר וקיבלתי טלפון שאפשר לחזור רק ב- 17:30... אני רוצה להגיד לכם "פייר, הופתעתי".. באמת, זה היה מוזר!! היתה לי רצפת טרצו שהצהיבה והיו עליה סימנים שחורים והיא היתה באמת מזעזעת. פתאום הרצפה שלי נראית נקייה ואין עליה סימנים או כתמים או כלום!! הייתי בהלם! ובנוסף - עוד 4 חודשים אני טסה לקוסטה ריקה!!! מי אמר שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה??? :)